Филмови, слики, изложби, работилници
Скопје 11 мај-21 јуни 2013

По големиот успех на Детскиот фестивал за слика и филм (BUFF) минатата година, срдечно Ве покануваме на новото издание кое е посветено на темата „Бајки“ по повод 200-годишнината од објавувањето на првата збирка „Детски и домашни бајки“ на Браќата Грим. Фестивалот ќе започне на 11 мај 2013 година со проекција на филмската адаптација на бајката „Мачорот во чизми“.

Објавено во Прес

Галерија

Галерија фотографии

Контакт

 
Бул. „Гоце Делчев“ бр. 6, пошт. фах 566
Скопје
Република Македонија
 
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
 
+389 2 3115 177
 
+389 2 3226 846