Прес

Запознајте се со НУБ “Св.Климент Охридски” – Скопје и Фулбрајт програмата

Недела, 23 Февруари 2014 21:50

Националната и универзитетска библиотека “Св. Климент Охридски” - Скопје и Американското Катче, во Скопје Ве покануваат на информативна презентација за услугите што ги нуди Националната и универзитетска библиотека која ќе ви дозволи на ѕирнете во уникатните збирки со кои таа располага. Истотака ќе имате можност да ги добиете сите потребни информации околу Фулбрајт програмата поддржана од Американската Амбасада во Македонија.

Настанот се одржува во Центарот за конференции и студии во НУБ “Св. Климент Охридски” на 25.02.2014 (вторник) во 15.00 часот. Влезот е слободен.

Галерија

Галерија фотографии

Контакт

 
Бул. „Гоце Делчев“ бр. 6, пошт. фах 566
Скопје
Република Македонија
 
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
 
+389 2 3115 177
 
+389 2 3226 846