Прес

×

Предупредување

JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со ID: 33

EBSCO Publishing – новини, пристап и пребарување

Среда, 27 Февруари 2013 15:10

Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски” – Скопје и Македонски е-Библиотеки - МЕБ, со задоволство ве покануваат на презентацијата „EBSCO Publishing – новини, пристап и пребарување”

ПОЧЕТОК:

01.03.2013. год. (петок) во 12.00 часот Центар за конференции и студии, НУБ „Св. Климент Охридски” – Скопје,

ПРОГРАМА:

12:00 – 12:10 Македонски е-Библиотеки и ЕIFL: Миодраг Дадасовиќ, Национална и универзитетска библиотека “Св. Климент Охридски” - Скопје/МEБ
12:10 – 12:40 EBSCO Publishing новини: Драган Николиќ, EBSCO Publishing
12:40 – 13:20 Пристап и пребарување на EBSCO базите: Драган Николиќ, EBSCO Publishing

Контакт

 
Бул. „Гоце Делчев“ бр. 6, пошт. фах 566
Скопје
Република Македонија
 
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
 
+389 2 3115 177
 
+389 2 3226 846