Прес

×

Предупредување

JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со ID: 33

Читателски клуб во Германската читалница

Петок, 28 Февруари 2014 07:28

Во сабота, 1.3.2014 година од 12.00 до 15.00 часот, Германската читалница организира читателски клуб. Ве покануваме. Доколку сте повеќе, дотолку повесело и поинтересно ќе биде.

За сите оние кои би сакале да прочитаат добра книга од германското говорно подрачје, а во исто време би сакале за тоа и да зборуваат!

За сите кои сакаат да си го подобрат знаењето на германскиот јазик!

Ќе се разговара само на германски!

Минатата прва сабота го читавме делото „Поздрави од Германија“ на Владимир Каминер, а оваа сабота продолжуваме од таму каде што застанавме претходниот пат. ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ!

„Поздрави од Германија“

Честопати погледот од надвор ни ги отвора очите кон важните делови на сопствената земја. Така, благодарејќи на Владимир Каминер, гледаме колку е прекрасна Германија.

Галерија

Галерија фотографии

Контакт

 
Бул. „Гоце Делчев“ бр. 6, пошт. фах 566
Скопје
Република Македонија
 
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
 
+389 2 3115 177
 
+389 2 3226 846