Прес

Предавање „Кинеската традиционална култура и современото кинеско општество“

Вторник, 06 Февруари 2018 14:53

Институтот „Конфуциј“ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј”, Скопје и Кинеското катче при НУБ, Ве канат на предавањето со наслов „Кинеската традиционална култура и современото кинеско општество“, во среда, 7 февруари, со почеток од 13,00 часот во Центарот за конференции и студии во НУБ.

Предавањето ќе го одржи проф. д-р Ке Џинг, од Универзитетот за странски јазици во Пекинг, главниот академски центар за изучување и истражување на странски јазици кој е основач на 27 институти „Конфуциј“ во светот.

Контакт

 
Бул. „Гоце Делчев“ бр. 6, пошт. фах 566
Скопје
Република Македонија
 
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
 
+389 2 3115 177
 
+389 2 3226 846